حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در ساخت و نصب تجهیزات جایگاه‌های عرضه سوخت

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نشست هم اندیشی با شرکت‌های دانش بنیان با تأکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان باید به سمت بومی‌سازی کامل بروند، افزود: تکلیف و تمرکز شرکت ملی پخش، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.


به گزارش روابط عمومی شرکت‌ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، علی اکبر نژادعلی در حاشیه نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در اتوبوسی که به منظور اطلاع رسانی و مدیریت مصرف سوخت مستقر شده حضور یافت و بر ضرورت پایش دستگاه‌های نصب شده در جایگاه‌ها تاکید کرد.

وی خطاب به شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: این شرکت‌ها باید به سمت بومی‌سازی کامل بروند تا تجهیزات جایگاه‌ها از ساخت تا نصب با توانمندی‌های داخلی انجام شود.

نژادعلی با تأکید بر اینکه حمایت کننده شرکت‌های دانش بنیان هستیم، تصریح کرد: کارشناسان پخش نیز باید در پارک های فناوری و شرکت‌های دانش بنیان حضور فیزیکی داشته و دستاوردهای آنان را مورد پایش قرار دهند.

در این نشست برخی از شرکت‌های دانش بنیان نیز که بیشتر در حوزه ساخت تجهیزات طرح کهاب فعالیت داشتند به بیان درخواست و مشکلات خود پرداختند که با قول مساعدت و حمایت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران روبه رو شدند.

در این نشست ، ایرج کلهری، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، علیمراد رشیدی، رئیس مرکز تحقیقات نانوفناوری پژوهشگاه صنعت نفت، ابوالفضل عباسی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمائی شرکت‌های دانش‌بنیان و جمعی از نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تجهیزات طرح کهاب و بهینه‌سازی مصرف سوخت با محور بومی‌سازی تجهیزات طرح کهاب و توسعه زیرساخت‌های بهینه‌سازی مصرف سوخت در زنجیره توزیع فرآورده حضور داشتند.