معرفی طرح کارت سوخت مغناطیسی در بیست و هفتمین نمایشگاه نفت

در اولین روز از بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، طرح کارت سوخت مغناطیسی به عنوان روش جایگزینی کارت‌های هوشمند سوخت فعلی توسط کارشناسان معاونت فاوای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در هنگام بازدید و شرح طرح توسط کارشناس مرتبط، جلیل سالاری معاون وزیر پیگیری و اقدامات لازم را برای توسعه طرح در دستور کار شرکت ملی پخش قرار داد.

بر اساس این طرح، افراد متقاضی سوختگیری ابتدا در یک پورتال تحت وب ثبت نام خود برای دریافت سوخت را انجام داده و سپس نسبت به معرفی کارت بانکی مد نظر برای استفاده در زمان سوختگیری را وارد کرده و به خودرو خود در پروفایل متصل می‌کند.

در این فرآیند یک پیامک‌ شامل رمز یکبار مصرف در هنگام ثبت‌نام اولیه و پیامک دوم جهت اعلام رمز کارت سوخت مغناطیسی جهت متقاضی ارسال می‌شود. در هنگام سوختگیری در جایگاه، کارت‌ مغناطیسی ثبت شده به عنوان روش شناسایی در جایگاه‌های سوخت در یک ساختار ارتباطی آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد و پس از کشیده شدن کارت در محل کارتخوان و ورود رمز کارت، امکان سوختگیری بر اساس میزان سهمیه موجود در پروفایل مشتری بوجود می‌آید.